Siła Miłości 2022 – Koncert Pamięci Ofiar Obozu w Ravensbrück

Stowarzyszenie Prawy Brzeg oraz Piwnica św. Norberta we współpracy z Okręgiem Małopolskim ZHR zapraszają na Koncert Pamięci Ofiar Obozu Koncentracyjnego w Ravensbrück pt. „Siła Miłości” w dniu 25 kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Wstęp wolny!
Koncert Siła Miłości to wydarzenie upamiętniające kobiety, dziewczęta, które musiały zmierzyć się z wojenną, obozową rzeczywistością w Ravensbrück.
Zostaną zaprezentowane m.in. wiersze Grażyny Chrostowskiej – zarówno młodzieńcze liryki o zabawie, tęsknocie do chłopaka, którego porwała wojenna zawierucha, jak i dojrzałe refleksje o życiu, sensu cierpienia i śmierci.
Muzykę do wierszy obozowych poetek skomponowali Roman Klimowicz i Adam Niedzielin. Wszystko to okraszone zostało muzyką i pieśniami w wykonaniu zespołu Piwnica św. Norberta pod kierownictwem muzycznym Stefana Błaszczyńskiego.
Wiersze oraz pieśni wykonają aktorki scen krakowskich oraz harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Reżyseria – Andrzej Róg
Kierownictwo muzyczne – Stefan Błaszczyński
Zespół ,,Piwnica św. Norberta” – Dorota Błaszczyńska, Weronika Błaszczyńska, Wiktoria Chorobik, Izabela Krzywdziak, Dariusz Bafeltowski, Piotr Grząślewicz, Adam Niedzielin, Marek Olma, Grzegorz Piętak
Światło i multimedia – Ada Bystrzycka
Gościem Honorowym będzie dr Wanda Półtawska, jedna z więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego.

 

13 kwietnia, 2022 in Aktualności, Projekty

Comments are closed.